Rajyashree Ramesh

Dr. Rajyashree Ramesh, save pristatanti kaip judesio meno atlikėją bei analitikę, šiandien yra viena unikaliausių klasikinio indiško šokio tradicijos ambasadorių pasaulyje. Profesionali Bharata Natyam ir Kuchipudi stilių atlikėja bei choreografė gimė ir augo Pietų Indijoje, tačiau jau nuo 1977 m. gyvena ir dirba Berlyne. Dr. R. Ramesh gali pasigirti jau daugiau nei penkis dešimtmečius trunkančia šokėjos karjera, įspūdingais sceniniais pastatymais, tarpkultūriniais choreografiniais projektais bei akademine veikla šokio srityje.

Išskirtinis dr. Rajyashree Ramesh atlikimo stilius yra kelių dešimtmečių ieškojimų rezultatas, kuriame persipina Rytų (Bharata Natyam, Kuchipudi šokio stiliai, joga, klasikinė Karnatik muzika) ir Vakarų šiuolaikinis šokis, Middendorf kvėpavimo terapija, Laban (judesio analizės technika) judesio estetikos sampratos. Daug metų nepailstantis troškimas tobulinti šokio techniką bei žinias nuvedė dr. Rajyashree Ramesh pas tokius klasikinio indiško šokio tradicijos meistrus kaip Dr. Vempati Chinna Satyam (Kuchipudi) bei Guru Kalanidhi Narayan (abhinaya). Kūrėją pastaraisiais karjeros metais ypač domina žmogaus judesio teorijų tyrimai, o 2019 m. apsigynė daktaro disertaciją apie judesio, emocijų bei kognicijos santykį Europos Viadrinos universitete.

Dr. Rajyashree Ramesh yra įkūrusi tarpkultūrinį Rasika šokio teatrą, kuris turi savo filialą ir Vilniuje (RR scenos meno ir šokio teatro akademija). Remdamasi unikalia mokymo metodika dr. Rajyashree Ramesh yra išauginusi ne vieną profesionalią šokėjų kartą, pasižyminčia ne tik technikos meistriškumu, bet ir emocinės išraiškos gyliu. Dr. Rajyashree Ramesh savo kūrybinę ir akademinę veiklą vykdo Europos šalyse, Indijoje, JAV bei Tolimuosiuose rytuose. Kūrėjos darbo unikalumą ir novatoriškumą lemia ilgus metus puoselėjama klasikinės šokio tradicijos bei šiuolaikinių mokslinių tyrimų sintezė. Dr. Rajyashree Ramesh yra viena iš pirmųjų tarptautinio lygio šokėjų, kuri pristatė klasikinį Indijos šokį Bharata Natyam Lietuvoje.

Mūsų draugai